Umění říkat „NE“ se vyplácí!

Potkávám spustu lidí i v manažerských profesích, kteří se perou s tak základním slovíčkem "NE". Čím to je, že se tohoto slova obáváme a patří téměř mezi zakázaná slova? Jednou měrou nevěříme sami sobě a nejsme si jistí, zda zvládneme reakci druhé strany, pokud řekneme, že něco dělat nechceme nebo nevyhovíme přání. Toto neznámo nás...

V novém roce to dobré pro Vás

V rámci minulého roku jsem se často v rámci své psychoterapeutické praxe setkával také s otázkami víry, náboženství a sebedůvěry. Někdo přijal křesťanskou víru a někdo ji po dlouhé době opouštěl.

Urputná pozitivita

Prý je třeba zapomenout na minulost a upínat zrak k lepším zítřkům s pozitivním očekáváním. Zní to logicky, kdo by se chtěl vracet do minulosti? Dívat se výhradně jen vpřed s sebou nese skrytá nebezpečí, o kterých se moc nemluví.

Samotářské peklo

Všichni si přejeme žít v pěkném partnerském vztahu a trávit čas společně. Znamená to ale, že pokud v partnerském vztahu nežiji, mám automaticky zkažený život a musím jej jen přetrpět?

Instantní kouč

Každý den jsme bombardováni nabídkami na “spasení“, rychlá a bezbolestná řešení a nabídkami na placená moudra instantních koučů, ideálně prostřednictvím krátkých videí. Nic dalšího nepotřebujete!

Utěšování Vás zničí!

Známe to všichni. Procházeli jsme nepříjemným životním obdobím a potřebovali jsme se někomu svěřit. Naši přátelé nás vyslechli a hned vzápětí většinou dodávali: “neboj, to bude dobrý” nebo “za pár let se tomu zasměješ”, “vykašli se na něj/ní” atd. Proč nám nebylo lépe?Abych to lépe vysvětlil, budu muset jít trochu do hloubky.

Proč rychlá řešení nemají dlouhodobý efekt?

Zdá se, že v dnešním světě je nejdůležitější rychlost, výkon a měřitelné výsledky. Tomu odpovídá i televizní reklama, kde můžeme s pravidelnou přesností vidět, jak jsou společensky přijatelní jen ti mladí, úspěšní, bohatí a zdraví.

Proč esoterika (ne)funguje?

Poslední dobou se s různými esoteriky, léčiteli a gurui doslova „roztrhl pytel“. Slovo esoterika má původní význam v něčem, co je skryté, utajené a běžnému člověku nepřístupné. Když se podívám na knižní pulty a nakonec i na facebook, obávám se, že skrytého nezůstalo téměř nic a tudíž o esoterice jako takové nelze hovořit.

Pozor na temnou stranu duše!

Mnozí z Vás si možná pod pojmem „temná strana“ představí jednu z kapitol filmové ságy Star Wars či záležitosti spojené s okultní magií. A přesto tato temná strana duše působí občas v každém z nás. U někoho silněji, projevujíce se i na venek různými projevy agrese.